پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
4 قدم مهم در بازاریابی محتوا
نوشته شده در چهار شنبه 13 اسفند 1399
بازدید : 0
نویسنده : rahman sadeghi

4 قدم مهم در بازاریابی محتوا

یکی از اشتباهات در بازاریابی محتوا، استفاده از معیارهای روابط عمومی یا PR است. هر بار که سعی کنید برای نشان دادن “ارزش” محتوای خود از معیارهای متمرکز بر PR استفاده کنید، برنامه بازاریابی محتوایتان کمی می‌میرد. اگر می‌خواهید به عنوان یک بازاریاب محتوا به طور جدی مورد توجه قرار بگیرید، رویکردتان باید متفاوت با رویکرد تیم روابط عمومی باشد.

مطمئنا روابط عمومی و بازاریابی محتوا هم‌پوشانی دارند، اما این دو مورد یکسان نیستند. هیچ‌کدام از این دو مورد بر دیگری برتری ندارد، بلکه هرکدام اهداف متفاوتی دارند، از این رو به معیارهای متفاوت نیازمندند.

تفاوت بین روابط عمومی و بازاریابی محتوا

انجمن روابط عمومی آمریکا، روابط عمومی را این‌گونه تعریف کرده است: “یک فرآیند ارتباطی استراتژیک که روابط دوطرف سودمند بین سازمان‌ها و مردم ایجاد می‌کند.”

مؤسسه بازاریابی محتوا نیز چنین تعریفی را از بازاریابی محتوا ارائه داده است: یک رویکرد بازاریابی استراتژیک که به منظور ایجاد و توزیع محتوای باارزش، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب تعریف شده و در نهایت، برای هدایت مشتری سودآور است.

روابط عمومی و بازاریابی محتوا، هر دو به عنوان رویکردهایی استراتژیک، دستیابی به مخاطبانِ تعیین‌شده با یک روش برد-برد را هدف قرار می‌دهند. اما بازاریابی محتوا یک گام به جلو (بخش بازاریابی) می‌رود، گامی برای برای هدایت مشتری سودآور.

به همین دلیل گزارش‌های شما باید نشان دهند که چگونه بازاریابی محتوا باعث می‌شود مشتریان اقدام کنند و این اقدام به خرید نهایی محدود نمی‌شود.

چشم‌ها در برابر دست‌ها (معیارهای PR در برابر معیارهای بازاریابی محتوا)

اندازه گیری PR حول چشم‌ها می‌گردد:

 • هدف یا reach: چند نفر می‌توانند محتوا را ببینند؟
 • تاثیرات یا impressions: چند نفر آن را دیدند؟
 • نام بردن یا mention: نام تجاری چند بار cite شده است؟

مطمئنا،  اندازه گیری PR به آرامی بر روی آنچه که دستها انجام می‌دهد، تاثیر می‌گذارد  منظور از کارهایی که دست‌ها انجام می‌دهند “لایک”، “اشتراک گذاری” یا “نظرات”است. اما این برای درگیر کردن است.

کارشناس‌ها ارقام اعدادی را که بر چشم متمرکز هستند را از رده خارج می‌کنند. آن‌ها بیهوده نیستند. به پرسنل روابط عمومی این امکان را می‌دهند تا چگونگی رسیدن استراتژی ارتباطاتشان به هدف را ارزیابی کنند.

اما برای بازاریاب‌های محتوا، این معیارهای eyeball اگر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند، جالب نیست. ممکن است به دلیل یک reach بیشتر یا بازدیدکننده‌های بیشتر و یا لایک بیشتر خوشحال شویی، اما این اعداد ارقام باید منجر به اقداماتی شود. این بازاریابی محتوا محسوب می‌شود.

در مطلب بعدی، این بحث را ادامه خواهیم داد و با معیارهای ضروری بازاریابی محتوا آشنا خواهیم شد.

معیارهای ضروری بازاریابی محتوا

البته که هدف نهایی شما از بازاریابی محتوا این است که مخاطبان خود را ترغیب کنید که پول بیشتری برای محصولات و خدمات شما بپردازند، اما همان‌طور که انتظار می‌رود، برای رسیدن به این نقطه باید مراحل زیادی را باید پشت سر بگذارید، ارزیابی کنید و تاکتیک‌های بازاریابی محتوای‌تان را مجددا بررسی کنید و ببینید هرکدام چگونه به انجام شدن هر مرحله کمک می‌کنند.

اما چطور باید این کار را انجام دهید؟

با تقسیم فرآیند بازاریابی محتوا به 4 بخش شروع کنید و برای هر یک، هدف خاص خودش را در نظر بگیرید.

مرحله اول: ما را ببینید

محتوای شما نیاز به جذب افراد دارد. در این مرحله، معیارهای PR می‌توانند به خوبی کار کنند چون بر روی مشاهده و مصرف تمرکز می‌کنند، مانند:

 • ترافیک وب‌سایت
 • میزان مشاهده (impressions) در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام: شناسایی تعداد افرادی که محتوای شما را مشاهده کرده‌اند.
 • تعداد مشاهده‌های ویدئوها

مرحله دوم: کاری انجام دهید، هر چیزی

هنگامی که چشمهای مخاطب را می‌بینید، به دستهای خود برای انجام یک اقدام عمدی نیاز دارید تا نشان دهد که می‌خواهید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید. این معیارها را به عنوان اولین تحلیل‌های “تبدیل” برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. آن‌ها عبارتند از:

 • ترافیک از صفحه‌ی نتایج موتور ‌جستجو
 • لایک‌ها یا سایر گزینه‌های احساسی و یا نظرات در رسانه‌های اجتماعی یا پست‌های وبلاگ
 • نرخ پخش ویدئو

مرحله سوم: به ما اعتماد کنید

در این مرحله هدف شما این است که مخاطبان به محتوا و نام تجاری شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد باور داشته باشند. معیارهایی برای ارزیابی عبارتند از:

 • تعداد دنبال‌کنندگان یا لایک‌ها در شبکه‌های اجتماعی
 • کلیک بر روی لینک‌های داخلی یا خارجی در محتوا
 • تعداد اشتراک‌گذاری‌ها یا فوروارد محتوا
 • برچسب‌ها در شبکه‌های اجتماعی: ببینید چند بار نام برندتان توسط مردم استفاده شده یا به اصلاح شما را تگ کرده‌اند.

مرحله چهارم: از ما خرید کنید

در این مرحله، مخاطب تبدیل به یک مشتری راغب یا حتی خریدار می‌شود. معیارهای این مرحله عبارت‌اند از:

 • تشخیص مشتریان راغب: تعیین اینکه چه تعداد از مردم ممکن است خواهان برند شما باشند تا با آن‌ها به منظور یک فروش بالقوه ارتباط برقرار کنید.
 • ترافیک به صفحات فروش: تجزیه و تحلیل ترافیک صفحه فروش، برای اطلاع از اینکه بازاریابی محتوا چقدر بر روی این ترافیک اثرگذار است.
 • طول چرخه فروش: میانگین زمان چرخه خرید افرادی که دنبال‌کننده‌ی محتوای‌تان هستند را با سایر افراد مقایسه کنید.
 • داده‌های CRM: تجزیه و تحلیل موجود را ارزیابی کنید تا ببینید که چند مشتری (یعنی افرادی که خرید کرده‌اند) در یک مرحله اولیه از بازاریابی محتوا شرکت کرده‌اند (به عنوان مثال، به اشتراک‌گذاری ویدیو یا تماشای آن).

اجازه ندهید بازاریابی محتوای شما بمیرد

شما یک بازاریاب محتوا هستید؛ پس مانند یک بازاریاب محتوا عمل کنید! به معیارهای چشمی توجه نکنید. یک استراتژی تحلیلی متفکرانه و دقیق برای ارزیابی محتوا برای مخاطبان خود بسازید.

اگر چهار مرحله‌ای که در بالا ذکر شد را دنبال کنید، یعنی ببینید، انجام دهید، اعتماد کنید و بخرید؛ شما یک درک استراتژیک از ارزش بازاریابی محتوا برای بهبود برندتان نشان می‌دهید. راهی برای دانستن اینکه چه چیزی برای استراتژی بازاریابی محتوای شما مفید است و چه چیزی خیر، خواهید داشت. این موضوع کمک خواهد کرد که برنامه بازاریابی محتوای خود را بسازید که بسیار بهتر از یک نگاه گذرای مدیریتی خواهد بود.

مطالب مرتبط:
نوشته شده در چهار شنبه 6 اسفند 1399
بازدید : 0
نویسنده : rahman sadeghi

مزایای اتصال درگاه های بانکی و حمل و نقل به نرم افزار حسابداری

اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، می‌دانید که ساده‌ترین هدف از عرضه و تقاضا، کسب سود است. به هر حال شما برای کسب سود، باید بستر مناسب برای دریافت پول را هم داشته باشید. مشتریان کالای خود را سفارش می‌دهند، از طریق درگاه های بانکی پرداخت را انجام داده و شما با استفاده از سیستم حمل و نقل خود، کالا را به دست آن‌ها می‌رسانید. مدیریت چنین تجارتی، بدون انجام دقیق امور حسابداری و مالی نیز نمی‌تواند موفق باشد پس باید از یک نرم افزار حسابداری برای مدیریت پرداخت ها و بودجه استفاده کنید. اما آیا تاکنون به اتصال درگاه پرداخت و سیستم حمل و نقل خود به نرم افزار حسابداری‌تان فکر کرده‌اید؟ این کار چه مزایایی می‌تواند برای شما داشته باشد؟

 

درگاه های بانکی و نرم افزار حسابداری

مدیریت پرداخت ها

در صورتی‌که نرم افزار حسابداری شما به درگاه های بانکی متصل باشد، تمام تراکنش‌هایی که در فروشگاه اینترنتی شما انجام می‌شود، در نرم افزار ثبت می‌شود. شما به این ترتیب می‌توانید به صورت روزانه، ماهانه یا در هر بازه زمانی دیگری که مدنظرتان باشد، میزان پرداخت ها و تعداد سفارش‌ها را پیگیری کنید. این کار به شما کمک می‌کند که ارزیابی دقیقی از وضعیت وب‌سایت خود داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید متوجه شوید که در چه روزهایی از هفته تعداد خریدها بالاتر می‌رود. یا به طور میانگین حجم هر تراکنش چقدر است. نرم افزارهای حسابداری به طور معمول گزارش‌های دقیقی از هر آنچه که مدنظرتان باشد به شما می‌دهند.

 

ارسال فاکتور برای مشتریان

حتی اگر یک کسب و کار کوچک اینترنتی داشته باشید، باز هم به جز مشتریانی که از نقاط مختلف از فروشگاه شما خرید می‌کنند، شرکت‌ها یا کسب و کارهای مرتبط هم می‌توانند مشتریان ثابت شما باشند. این شرکت‌ها ممکن است به طور عمده از شما خرید کنند یا به طریقی با شما همکاری کنند. همه ما می‌دانیم که در چنین همکاری‌هایی ممکن است بدحسابی نیز رخ بدهد. ممکن است فراموش کنید یک فاکتور را برای آنان ارسال کنید و این ممکن است بهانه کافی به دست آن‌ها بدهد که برای چندین ماه فاکتور شما را پرداخت نکنند. در صورتی که درگاه بانکی را، به نرم افزار حسابداری خود متصل کرده‌اید، بعد از ثبت، نرم افزار می‌تواند به طور خودکار برای مشتری فاکتور پرداخت را اس ام اس یا ایمیل کند. داخل این فاکتورها لینک صفحه پرداخت نیز وجود دارد و مشتری با کلیک روی آن می‌تواند مستقیماً به درگاه بانکی متصل شود.

 

افزایش رضایت مشتریان

مشتریان می‌توانند پرداخت هایی را که در فروشگاه شما انجام داده‌اند را از طریق حساب کاربری خود پیگیری کنند. تاریخ دقیق پرداخت ها و خلاصه‌ای از آن‌ها، می‌تواند برای بسیاری از مشتریان حائز اهمیت باشد.

 

سریع و بدون دردسر

همان طور که گفتیم ممکن است که شما برای برخی از مشتریان شرایطی را قائل شوید که بتوانند بعداً پرداخت های خود را انجام دهند. این مشتریان معمولاً شرکا یا همکاران شما هستند. در صورتی که بعد از ارسال آنلاین فاکتور، باز هم مشتری پرداخت خود را انجام ندهد، نرم افزار حسابداری می‌تواند به صورت خودکار برای این افراد پیامک یا ایمیل برای یادآوری ارسال کند. در صورتی که درگاه بانکی و نرم افزار حسابداری شما با یکدیگر اتصال نداشته باشند، نرم افزار نمی‌تواند متوجه شود که کدام فاکتورها پرداخت شده‌اند؛ مگر آنکه خودتان به صورت دستی هر فاکتور را وارد نرم افزار کنید که این کار وقت گیر است.

 

کاهش ریسک

در اکثر سیستم‌های حسابداری که به درگاه بانکی متصل شده‌اند، می‌توان موجودی حساب شرکت، فاکتورهای پرداخت نشده و وضعیت پرداخت و تراکنش‌ها را مشاهده کرد. بنابراین مدیران می‌توانند با یک نگاه کلی متوجه شوند که چه میزان از سرمایه شرکت در خطر است و در صورتی که شرکت با روند نزولی فروش روبرو شده است، سریعاً راه حلی برای آن پیدا کنند.

 

عدم نیاز به پشتیبان گیری

تمام تراکنش‌ها و فعالیت‌های مالی شما به این ترتیب در فضای ابری ذخیره می‌شود و دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات و سوابق مالی خود نخواهید بود.

 

سیستم حمل و نقل و نرم افزار حسابداری

این سیستم‌های حمل و نقل در واقع نرم افزارهایی هستند برای کمک به کسب و کارها برای مدیریت حمل و نقل کالا که در زنجیره تأمین طراحی شده‌اند. در صورتی که دارای یک فروشگاه اینترنتی یا کسب و کار کوچکی هستید که محصولات خود را باید به نقاط مختلف بفرستید، بهتر است از مزایای اتصال این سیستم‌ها به نرم افزار حسابداری خود آگاه باشید:

 • یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب و کار شما، ارزیابی عملکرد زنجیره تأمین است. در واقع این مسئله روی تجارت شما و مشتریانتان تأثیر زیادی می‌گذارد. بنابراین مهم است که بتوانید ارزیابی مناسبی از عملکرد سیستم حمل و نقل خود داشته باشید. برای این منظور، ارتباط بین این سیستم و نرم افزار حسابداری، باعث می‌شود که در لحظه بتوانید ردیابی کنید که محصولاتتان در کجا هستند و هزینه حمل و نقل آن‌ها به چه صورت است
 • یک کسب و کار می‌تواند تا حد زیادی از بررسی گزارش‌های جامع مربوط به حمل و نقل سود ببرد. شما باید به طور مداوم در حال بررسی هزینه‌های حمل و نقل باشید تا بتوانید راهی مناسب برای کاهش این هزینه‌ها پیدا کنید. همچنین از گزارش‌های جامعی که از نرم افزار حسابداری خود دریافت می‌کنید، عملکرد سه ماه یا شش ماهه گذشته شرکت را با عملکرهای قدیمی‌تر مقایسه کنید و ببینید که چه میزان در کاهش هزینه‌های اضافی حمل و نقل موفق بوده‌اید.
 • یک سیستم مدیریت حمل و نقل کارآمد که با نرم افزارهای حسابداری هم هماهنگ شده باشد، می‌تواند موج افزایش کارایی و بهره وری شما شود تا بتوانید رضایت بیشتر مشتریان را جلب کنید. مشتریان می‌توانند در طول حمل و نقل کاملاً از روند ارسال کالا اطلاع داشته باشند و در صورت بروز مشکل، ردیابی محصولات ساده‌تر انجام خواهد گرفت. علاوه بر این، می‌توانید نرم افزار حسابداری خود را طوری تنظیم کنید که به محض اینکه کالا به دست مشتری می‌رسد، فاکتور خرید را برای وی صادر کند.

 

 

منبع: ویرگول
نرم افزار حسابداری مناسب شغل شما چیست
نوشته شده در شنبه 11 بهمن 1399
بازدید : 0
نویسنده : rahman sadeghi

نرم افزار حسابداریِ مناسب شغل شما چیست؟

صاحبان مشاغل به راحتی می‌توانند از نرم‌افزار حسابداری متناسب با شغل خودشان استفاده کنند و مدیریت مالی کسب و کار خود را در دست بگیرند. تنوع نرم‌افزارهای حسابداری با اندازه و نوع کسب و کار شما ارتباط مستقیم دارد. به دلیل تسلط نداشتن صاحبان مشاغل به مقوله‌ی حسابداری، نرم‌افزارهای مالی به سوی هوشمند‌سازی هدایت شده تا صاحبان مشاغل بتوانند به سادگی بخش حسابداری را مدیریت کرده و از عملکرد حسابداران خود آگاهی داشته باشند.

نرم افزار حسابداریِ مناسب شغل شما چیست؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

در نرم‌افزار‌های مالی رایج در بازار معمولاً پس از ثبت یک رویداد مالی مانند فروش، تمامی عملیات‌ مربوط به آن از جمله کاهش موجودی انبار، افزایش حساب بدهکاران یا صندوق و بانک، افزایش فروش، سود حاصل از فروش، گزارش‌های حسابداری و مدیریتی مانند دفاتر روزنامه و کل و معین و غیره به صورت اتوماتیک ثبت خواهد شد.

مواردی که قبل از خرید نرم‌افزار حسابداری مناسب شغلتان باید در نظر بگیرید:

درباره نرم‌افزار حسابداری مناسب شغل‌تان مشورت کرده و آن را شناسایی کنید.

برخی از نرم‌افزارهای حسابداری برای صنعت و حرفه‌ای خاص طراحی شده‌اند. از این قبیل نرم‌افزار‌ها می‌توان نرم‌افزار‌های تولیدی، شرکتی، فروشگاهی، بازرگانی و… را نام برد.

با اینکه نرم‌افزار‌های عمومی‌ معمولاً مقرون به صرفه‌تر هستند، اما نرم‌افزاری که متناسب با شغل شما طراحی شده باشد، انجام امور را برای شما بسیار آسان‌تر می‌سازد. برای مثال اگر شما صاحب یک بوتیک لباس‌فروشی باشید، نرم‌افزار حسابداری ویژه خرده‌فروشی به شما کمک می‌کند که موجودی خود را به راحتی مدیریت کنید.

در این نرم‌افزار‌ها ویژگی‌هایی طراحی شده است که شما را قادر می‌سازد به سادگی آیتم‌هایی از قبیل رنگ، سایز یا نوع کالا را انتخاب کنید. این نرم‌افزار‌های حسابداری دارای سیستم فروش یکپارچه نیز هستند. به طور کلی نرم‌افزار‌های ویژه مشاغل برای کاربردهای عملیاتی و بالا بردن ارزیابی عملکرد مشاغل طراحی شده‌اند.

شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو برای مشاغل مختلف، نرم‌افزار ویژه و اختصاصی همان شغل را طراحی و آماده کرده است. نرم‌افزارهای ویژه مشاغل مانند نرم افزار قنادی، نرم افزار رستوران، نرم‌افزار سوپرمارکت، نرم‌افزار طلا و جواهرفروشی، نرم‌افزار پوشاک و بسیاری دیگر، مطابق با نیازهای همان شغل طراحی شده‌اند.

مشاوران ما همه‌روزه آماده ارائه راهنمایی در زمینه انتخاب نرم‌افزار حسابداری مناسب شغل شما هستند. برای ارتباط سریع‌تر و راحت‌تر میتوانید از سرویس چت آنلاین موجود در وبسایت هلو و مای هلو استفاده کنید.

 

مشحض کنید که می‌خواهید نرم‌افزار شما دارای چه ویژگی‌هایی باشد.

بنابر نیاز و ساختار شغلتان، یک لیست کامل از امکاناتی که می‌خواهید نرم‌افزار حسابداری‌تان داشته باشد تهیه کنید.

ممکن است شما به نرم‌افزار حسابداری ساده‌ای نیاز داشته باشید که تنها جریان‌های نقدی شما را پیگیری کند؛ شاید هم به نرم‌افزاری جامع نیاز داشته باشید که تمامی ‌کارها را برایتان انجام دهد.

نرم‌افزار هلو با ارائه در سه سطح ساده، متوسط و پیشرفته، در هر سطحی پاسخگوی نیاز شماست. با استفاده از گزینه fast mode نیز می‌توانید محیط نرم‌افزار را خلوت‌تر و ساده‌تر کنید تا کار با نرم‌افزار برای شما راحت‌تر شود.

 

با یک راه‌حل کم‌هزینه شروع کنید.

بسته به اینکه نیاز‌های شما تا چه حد معمول یا پیچیده باشند، باید نرم‌افزار مطابق با نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر شما تنها مالک کسب و کار خود هستید، کارمندی ندارید و گردش موجودی شما پایین است و تعداد انگشت‌شماری مشتری دارید، نرم‌افزار‌های ارزان قیمت پایه برای شما بهترین گزینه هستند.

این گونه نرم‌افزار‌ها شامل تمامی ‌ویژگی‌های پایه‌ای که به آن نیاز دارید، هستند. برای مثال شما را قادر می‌سازند که فاکتورها را برای مشتریان خود صادر کنید و به مشتریانتان نیز امکان پرداخت از طریق دستگاه پوز و سایر امکانات مشابه را می‌دهند.

 

تمام هزینه‌های درگیر با قیمت‌گذاری را در نظر بگیرید.

اگر کسب و کار شما گردش موجودی بالایی دارد یا کارمندان زیادی دارید، لازم است که از قابلیت‌های پیچیده‌تر و ویژه نرم‌افزار مخصوص شغل خود بهره‌مند شوید.

این گونه نرم‌افزار‌ها موجودی شما را به طور مداوم کنترل کرده و به شما کمک می‌کنند که برای خرید خود برنامه‌ریزی و جریان‌های نقدی خود را مدیریت کنید.

همچنین می‌توانید چندین سطح قیمت‌‌‌گذاری تعریف نمایید. بنابراین در هنگام خرید نرم‌افزار حسابداری علاوه بر هزینه کلی نرم‌افزار که باید بپردازید، به سایر هزینه‌ها از جمله هزینه‌های تعمیر و نگهداری، پشتیبانی و ارتقا‌ء دوره‌ای نیز توجه کنید.

خدمات پس از فروش برای تمامی نسخه‌های نرم‌افزار حسابداری هلو شامل قفل نرم‌افزاری(SLM)، یک سال پشتیبانی رایگان، پاسخگویی به سؤالات از هشت صبح تا دوازده شب، عضویت در کلوپ مشتریان، چت آنلاین و خدمات هوشمند اینترنتی، دو جلسه آموزش رایگان، فیلم آموزشی جامع و راهنمای گام به گام برای نصب نرم‌افزار هلو است.

 

اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزار حسابداری مورد نظر، قابل توسعه باشد.

انعطاف‌پذیری، عاملی کلیدی در نرم‌افزار حسابداری کسب و کار شماست.

کسب و کار شما ممکن است در ابتدا محدود و کوچک باشد، اما اگر شما قصد داشته باشید آن را رشد دهید، به نرم‌افزاری نیاز خواهید داشت که بتواند خود را با گردش موجودی بالا و کارمندان و مشتریان بیشتر تطبیق دهد.

بررسی کنید که نرم‌افزار مدنظرتان ماژول‌های افزایش قابلیت و ارتقا را دارد یا نه؛ این نکته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وقتی صحبت از مدیریت مالی است، یک نرم‌افزار حسابداری و مالی خوب می‌تواند در کسب و کار شما تفاوت ایجاد کند و موجب رشد آن شود.

پس از در نظر گرفتن تمامی‌ ویژگی‌ها و قابلیت‌های متناسب با شغلتان، نرم‌افزار مناسب را انتخاب کنید.

 

هلو، پکیجی کامل برای رفع نیازهای شماست

همان‌طور که گفتیم، نرم‌افزار حسابداری هلو، محصول گروه شرکت‌های طرفه نگار، دارای نسخه‌های متنوعی بوده و بیش از دویست گروه شغلی را پوشش می‌دهد.

این نرم‌افزار به صورت کلی برای فروشگاه‌ها، شرکت‌های بازرگانی، خدماتی، تولیدی و صنعتی نسخه‌های ویژه‌ای دارد. همچنین شرکت هلو نسخه ویژه انواع مشاغل مثل فروشگاه لوازم خانگی، سوپرمارکت و رستوران‌ها را تولید کرده است.

نرم‌افزار حسابداری هلو از جمله نرم‌افزارهای بسیار پرکاربرد در بین نرم‌افزارهای مالی و حسابداری به شمار می‌آید، به طوری که کاربری آسان همراه با امکانات گسترده، نرم‌افزار هلو را به پرکاربرترین نرم‌افزار مالی کشور با حدود 700 هزار کاربر تبدیل کرده است. نرم‌افزار حسابداری هلو در نسخه‌های تک‌کاربره و شبکه ارائه می‌شود و قابلیت ارتقا به نسخه‌های بالاتر، همراه با حفظ اطلاعات قبلی هم را دارد.
نرم افزار حسابداری مناسب شغل شما چیست
نوشته شده در شنبه 11 بهمن 1399
بازدید : 0
نویسنده : rahman sadeghi

نرم افزار حسابداریِ مناسب شغل شما چیست؟

صاحبان مشاغل به راحتی می‌توانند از نرم‌افزار حسابداری متناسب با شغل خودشان استفاده کنند و مدیریت مالی کسب و کار خود را در دست بگیرند. تنوع نرم‌افزارهای حسابداری با اندازه و نوع کسب و کار شما ارتباط مستقیم دارد. به دلیل تسلط نداشتن صاحبان مشاغل به مقوله‌ی حسابداری، نرم‌افزارهای مالی به سوی هوشمند‌سازی هدایت شده تا صاحبان مشاغل بتوانند به سادگی بخش حسابداری را مدیریت کرده و از عملکرد حسابداران خود آگاهی داشته باشند.

نرم افزار حسابداریِ مناسب شغل شما چیست؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

در نرم‌افزار‌های مالی رایج در بازار معمولاً پس از ثبت یک رویداد مالی مانند فروش، تمامی عملیات‌ مربوط به آن از جمله کاهش موجودی انبار، افزایش حساب بدهکاران یا صندوق و بانک، افزایش فروش، سود حاصل از فروش، گزارش‌های حسابداری و مدیریتی مانند دفاتر روزنامه و کل و معین و غیره به صورت اتوماتیک ثبت خواهد شد.

مواردی که قبل از خرید نرم‌افزار حسابداری مناسب شغلتان باید در نظر بگیرید:

درباره نرم‌افزار حسابداری مناسب شغل‌تان مشورت کرده و آن را شناسایی کنید.

برخی از نرم‌افزارهای حسابداری برای صنعت و حرفه‌ای خاص طراحی شده‌اند. از این قبیل نرم‌افزار‌ها می‌توان نرم‌افزار‌های تولیدی، شرکتی، فروشگاهی، بازرگانی و… را نام برد.

با اینکه نرم‌افزار‌های عمومی‌ معمولاً مقرون به صرفه‌تر هستند، اما نرم‌افزاری که متناسب با شغل شما طراحی شده باشد، انجام امور را برای شما بسیار آسان‌تر می‌سازد. برای مثال اگر شما صاحب یک بوتیک لباس‌فروشی باشید، نرم‌افزار حسابداری ویژه خرده‌فروشی به شما کمک می‌کند که موجودی خود را به راحتی مدیریت کنید.

در این نرم‌افزار‌ها ویژگی‌هایی طراحی شده است که شما را قادر می‌سازد به سادگی آیتم‌هایی از قبیل رنگ، سایز یا نوع کالا را انتخاب کنید. این نرم‌افزار‌های حسابداری دارای سیستم فروش یکپارچه نیز هستند. به طور کلی نرم‌افزار‌های ویژه مشاغل برای کاربردهای عملیاتی و بالا بردن ارزیابی عملکرد مشاغل طراحی شده‌اند.

شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو برای مشاغل مختلف، نرم‌افزار ویژه و اختصاصی همان شغل را طراحی و آماده کرده است. نرم‌افزارهای ویژه مشاغل مانند نرم افزار قنادی، نرم افزار رستوران، نرم‌افزار سوپرمارکت، نرم‌افزار طلا و جواهرفروشی، نرم‌افزار پوشاک و بسیاری دیگر، مطابق با نیازهای همان شغل طراحی شده‌اند.

مشاوران ما همه‌روزه آماده ارائه راهنمایی در زمینه انتخاب نرم‌افزار حسابداری مناسب شغل شما هستند. برای ارتباط سریع‌تر و راحت‌تر میتوانید از سرویس چت آنلاین موجود در وبسایت هلو و مای هلو استفاده کنید.

 

مشحض کنید که می‌خواهید نرم‌افزار شما دارای چه ویژگی‌هایی باشد.

بنابر نیاز و ساختار شغلتان، یک لیست کامل از امکاناتی که می‌خواهید نرم‌افزار حسابداری‌تان داشته باشد تهیه کنید.

ممکن است شما به نرم‌افزار حسابداری ساده‌ای نیاز داشته باشید که تنها جریان‌های نقدی شما را پیگیری کند؛ شاید هم به نرم‌افزاری جامع نیاز داشته باشید که تمامی ‌کارها را برایتان انجام دهد.

نرم‌افزار هلو با ارائه در سه سطح ساده، متوسط و پیشرفته، در هر سطحی پاسخگوی نیاز شماست. با استفاده از گزینه fast mode نیز می‌توانید محیط نرم‌افزار را خلوت‌تر و ساده‌تر کنید تا کار با نرم‌افزار برای شما راحت‌تر شود.

 

با یک راه‌حل کم‌هزینه شروع کنید.

بسته به اینکه نیاز‌های شما تا چه حد معمول یا پیچیده باشند، باید نرم‌افزار مطابق با نیاز خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر شما تنها مالک کسب و کار خود هستید، کارمندی ندارید و گردش موجودی شما پایین است و تعداد انگشت‌شماری مشتری دارید، نرم‌افزار‌های ارزان قیمت پایه برای شما بهترین گزینه هستند.

این گونه نرم‌افزار‌ها شامل تمامی ‌ویژگی‌های پایه‌ای که به آن نیاز دارید، هستند. برای مثال شما را قادر می‌سازند که فاکتورها را برای مشتریان خود صادر کنید و به مشتریانتان نیز امکان پرداخت از طریق دستگاه پوز و سایر امکانات مشابه را می‌دهند.

 

تمام هزینه‌های درگیر با قیمت‌گذاری را در نظر بگیرید.

اگر کسب و کار شما گردش موجودی بالایی دارد یا کارمندان زیادی دارید، لازم است که از قابلیت‌های پیچیده‌تر و ویژه نرم‌افزار مخصوص شغل خود بهره‌مند شوید.

این گونه نرم‌افزار‌ها موجودی شما را به طور مداوم کنترل کرده و به شما کمک می‌کنند که برای خرید خود برنامه‌ریزی و جریان‌های نقدی خود را مدیریت کنید.

همچنین می‌توانید چندین سطح قیمت‌‌‌گذاری تعریف نمایید. بنابراین در هنگام خرید نرم‌افزار حسابداری علاوه بر هزینه کلی نرم‌افزار که باید بپردازید، به سایر هزینه‌ها از جمله هزینه‌های تعمیر و نگهداری، پشتیبانی و ارتقا‌ء دوره‌ای نیز توجه کنید.

خدمات پس از فروش برای تمامی نسخه‌های نرم‌افزار حسابداری هلو شامل قفل نرم‌افزاری(SLM)، یک سال پشتیبانی رایگان، پاسخگویی به سؤالات از هشت صبح تا دوازده شب، عضویت در کلوپ مشتریان، چت آنلاین و خدمات هوشمند اینترنتی، دو جلسه آموزش رایگان، فیلم آموزشی جامع و راهنمای گام به گام برای نصب نرم‌افزار هلو است.

 

اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزار حسابداری مورد نظر، قابل توسعه باشد.

انعطاف‌پذیری، عاملی کلیدی در نرم‌افزار حسابداری کسب و کار شماست.

کسب و کار شما ممکن است در ابتدا محدود و کوچک باشد، اما اگر شما قصد داشته باشید آن را رشد دهید، به نرم‌افزاری نیاز خواهید داشت که بتواند خود را با گردش موجودی بالا و کارمندان و مشتریان بیشتر تطبیق دهد.

بررسی کنید که نرم‌افزار مدنظرتان ماژول‌های افزایش قابلیت و ارتقا را دارد یا نه؛ این نکته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وقتی صحبت از مدیریت مالی است، یک نرم‌افزار حسابداری و مالی خوب می‌تواند در کسب و کار شما تفاوت ایجاد کند و موجب رشد آن شود.

پس از در نظر گرفتن تمامی‌ ویژگی‌ها و قابلیت‌های متناسب با شغلتان، نرم‌افزار مناسب را انتخاب کنید.

 

هلو، پکیجی کامل برای رفع نیازهای شماست

همان‌طور که گفتیم، نرم‌افزار حسابداری هلو، محصول گروه شرکت‌های طرفه نگار، دارای نسخه‌های متنوعی بوده و بیش از دویست گروه شغلی را پوشش می‌دهد.

این نرم‌افزار به صورت کلی برای فروشگاه‌ها، شرکت‌های بازرگانی، خدماتی، تولیدی و صنعتی نسخه‌های ویژه‌ای دارد. همچنین شرکت هلو نسخه ویژه انواع مشاغل مثل فروشگاه لوازم خانگی، سوپرمارکت و رستوران‌ها را تولید کرده است.

نرم‌افزار حسابداری هلو از جمله نرم‌افزارهای بسیار پرکاربرد در بین نرم‌افزارهای مالی و حسابداری به شمار می‌آید، به طوری که کاربری آسان همراه با امکانات گسترده، نرم‌افزار هلو را به پرکاربرترین نرم‌افزار مالی کشور با حدود 700 هزار کاربر تبدیل کرده است. نرم‌افزار حسابداری هلو در نسخه‌های تک‌کاربره و شبکه ارائه می‌شود و قابلیت ارتقا به نسخه‌های بالاتر، همراه با حفظ اطلاعات قبلی هم را دارد.
بازدید : 0
نویسنده : rahman sadeghi

صندوق فروشگاهی چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

صندوق فروشگاهی یا سامانه الکترونیکی POS کامپیوتر کوچکی است که نرم افزار حسابداری روی آن نصب می‌شود و برای ثبت خرید و فروش معاملات و محاسبه‌ی سود و زیان و موجودی کالا به کار می‌رود. از طرفی به این کامپیوتر کوچک، یک کشو برای ذخیره و نگهداری پول نقد متصل می‌شود؛ در کنار این‌ها، برای تسریع و تسهیل کارها و مدیریت بهتر، می‌توان یک بارکدخوان یا چاپگر فیش را هم به صندوق فروشگاهی متصل نمود.

این هم بخشی از تغییر بزرگی است که ورود کامپیوترها در زندگی امروز ما ایجاد کردند. نرم افزار حسابداری و صندوق فروشگاهی برای همیشه صاحبان مشاغل را از حسابداری دستی و پیچیده و زمان‌بر نجات داده‌اند.

 

مزیت ‌استفاده از صندوق فروشگاهی چیست؟

با روی کار آمدن صندوق‌های مکانیزه فروش و همه‌گیر شدن استفاده از این صندوق‌ها، دیگر به استفاده از فاکتورهای دست‌نویس قدیمی و حساب و کتاب‌های طولانی و زمان‌بر مخصوصاً برای فروشگاه‌های بزرگ نیازی نیست. با خرید و نصب یک صندوق مکانیزه که دارای نرم‌افزار حسابداری باشد و یا یک کامپیوتر مجهز به نرم‌افزار حسابداری، فاکتورهای فروش به صورت الکترونیکی در صندوق مکانیزه فروش صادر می‌شوند.

هدف از به‌کارگیری این سامانه، مدیریت خرید و فروش، مدیریت هزینه و موجودی کالا، تهیه آمار مشخص و ارائه انواع گزارش‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر، تسریع و بهبود روند فروش و در نهایت صدور الکترونیکی فاکتور فروش است.

 

دیگر مزایا و قابلیت‌های صندوق فروشگاهی یا سامانه فروش چیست؟

 

کدام کسب و کارها به استفاده از صندوق مکانیزه فروش نیاز دارند؟

در کشور ما از ابتدای سال 1392 هر سال تعدادی از اصناف ملزم به تهیه و استفاده از صندوق فروش مکانیزه (POS) فروشگاهی یا رایانه دارای سیستم نرم افزار فروشگاهی و صدور الکترونیکی صورت‌حساب فروش (فاکتور) می‌شوند. غذافروشی‌ها و رستوران‌ها، داروخانه‌ها، فروشندگان لوازم خانگی، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری از جمله‌ی این اصناف هستند. استفاده از صندوق مکانیزه فروش می‌تواند تاثیر به‌سزایی در روند کار و رشد اصناف داشته باشد. هزینه‌های انجام شده بابت خرید، نصب و راه‌اندازی سامانه صندوق فروش (pos) یا رایانه توسط صاحبان مشاغل مذکور (اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار)، از درآمد مشمول مالیات مؤدیان مزبور در اولین سال استفاده قابل کسر خواهد بود.

آموزش ثبت‌نام در سامانه ثبت صندوق فروشگاهی

تمامی کسب‌وکارهای خرد در کشور بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت صنعت و معدن، شورای اصناف و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به امضا رسیده باید به صندوق مکانیزه فروش (pos) مجهز شوند.

 

با نرم‌افزار فروشگاهی هلو، خیالی آسوده داشته باشید

شرکت مهندسی نرم افزار هلو سال‌هاست نرم‌افزارهای حسابداری خود را مطابق آخرین قوانین، تغییر داده است تا صاحبان اصناف بتوانند به دور از نگرانی‌های قانونی و با خیال آسوده از نرم‌افزارهای این شرکت بهره ببرند. از این رو می‌توانید از نرم‌افزارهای فروشگاهی هلو به عنوان صندوق مکانیزه فروش نیز استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با محصولات ویژه فروشگاهی به صفحه محصولات بروید.
بازدید : 11
نویسنده : rahman sadeghi

آیا نرم افزار حسابداری می‌تواند به شما در برابر جرایم مالیاتی و حسابرسی کمک کند؟

نقطه مشترک همه کسب و کارهای دنیا، پرداخت مالیات است. همه ما می‌خواهیم مالیات خود را کاهش دهیم و خوشبختانه روش‌های قانونی زیادی برای انجام این کار وجود دارد. با این حال، تلاش‌هایی که به طور عمده برای پنهان کردن درآمد واقعی صورت می‌گیرند، می‌توانند واقعاً شما را دچار مشکل کنند. این مفهوم به عنوان فرار مالیاتی شناخته می‌شود و هر چند روشی است که اغلب افراد مشهور و شرکت‌های بزرگ و ثروتمند از آن استفاده می‌کنند؛ اما افراد با درآمد متوسط ​​​​نیز این کار را انجام می‌دهند. مثلاً اگر شما در سال گذشته 50 میلیون تومان درآمد داشته‌اید و هنگام پر کردن سررسید مالیاتی خود ادعا می‌کنید که فقط 30 میلیون تومان در سال گذشته درآمد داشته‌اید، این کار شما غیر قانونی است و در زمره جرایم مالیاتی قرار می‌گیرد.

با این حال، آمارها نشان می‌دهد که تعداد زیادی از کارفرماها و شرکت‌ها، قصد فرار مالیاتی ندارند و تنها به دلیل اشتباهات محاسباتی، درگیر جرایم مالیاتی شده‌اند. گاهی نیز ممکن است حسابدار یا کارمندان یک شرکت به طور خودسرانه در آمارهای مالی شرکت دست برده و کل سازمان را به خطر بیاندازند. جالب است بدانید که با استفاده از یک نرم افزار حسابداری خطاهای انسانی را به حداقل می‌رسانید و البته با کنترل بهتر روی کارمندان، می‌توانید در زمان پر کردن سررسید مالیاتی خود، خیال راحت‌تری داشته باشید. در ادامه بررسی می‌کنیم که چطور یک نرم افزار حسابداری می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند تا کمترین تقلب و تخلف در سازمان شما به وقع بپیوندد و تا حد ممکن از جرایم مالیاتی دور بمانید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از تخلف مالیاتی کارمندان با نرم افزار حسابداری

سازمان‌ها به ندرت دوست دارند که در مورد مباحث مربوط به کلاهبرداری‌های مالی صحبت کنند؛ اما سالانه میلیون‌ها دلار در سراسر جهان از این طریق، نصیب افراد کلاهبردار می‌شود. حتی اگر شما به عنوان مدیر یک مجموعه، تلاش کنید که تمام امور قانونی مربوط به مالیات را رعایت کنید، باز هم ممکن است که در تیم شما کارمندان بی پروایی وجود داشته باشند که از طریق دست‌کاری در پرونده‌های پرداخت شده به بانک‌ها، تغییر نام مشتریان، آدرس‌ها و اطلاعات پرداخت، ایجاد و تائید فروشندگان ساختگی، سفارش‌های خرید جعلی و ثبت بی دلیل ساعات اضافه کاری، سعی می‌کنند که در این میان به سود برسند.

به گفته حسابرسان و تحلیلگران، انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب، یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص و پیگیری موارد مربوط به سوء استفاده از سیستم حسابداری و البته جلوگیری از انواع تقلب‌ها است. با گذشت سال‌ها، نرم‌افزارهای حسابداری به طور خاص گسترش پیدا کرده‌اند و به سازمان‌ها در همه امور مربوط به مالیات‌ها کمک می‌کنند. این نرم‌افزارها از طریق ردیابی حسابرسی، هشدارها و محدودیت دسترسی این کار را انجام می‌دهند.

 

ردیابی حسابرسی

برخلاف سیستم‌های دستی که در آن اسناد می‌توانند «گم شوند» یا به سادگی توسط اسناد تقلبی جایگزین شوند، می‌توان یک سیستم حسابداری قدرتمند را برای سازمان خریداری کرد تا گزارش‌های مربوط به انواع فعالیت‌ها را صادر کند، به کاربران اجازه دهد به تاریخ معامله، تائید داده‌ها، میزان پرداختی‌ها و اطلاعات مشتری‌ها دسترسی داشته باشند. حتی نرم‌افزار حسابداری با کارکردهای ویژه این امکان را فراهم می‌کند که کاربران بتوانند معاملات نقدی که داخل تاریخچه پرداخت‌های بانکی ثبت نشده‌اند را جستجو کرده و به اسناد آن دسترسی پیدا کنند.

 

هشدارها

شما با استفاده از یک نرم افزار حسابداری می‌توانید هشدارهایی در زمینه‌های خاص تنظیم کنید تا در مورد هرگونه تغییرات ایجاد شده به شما اطلاع بدهد. به عنوان مثال، می‌توانید سیستم را طوری تنظیم کنید که در زمان تغییر نام، آدرس و جزئیات بانکی در حساب‌های مشتری‌ها به شما هشدار بدهد. ابزارهای اضافی، مانند FIM (نظارت بر یکپارچگی پرونده) و IDS (سیستم تشخیص نفوذ) نیز به مدیران سیستم درباره هرگونه نقص در یکپارچگی پرونده‌ها و دسترسی به شبکه اطلاع می‌دهد.

 

محدودیت دسترسی

یکی دیگر از کارکردهای مفید که در اکثر نرم افزارهای حسابداری وجود دارد، محدودیت دسترسی کاربر است. با اجرای تفکیک وظایف به همراه ساز و کارهای دقیق، سیستم حسابداری باعث می‌شود که کلاهبرداران از انجام کارهایی که مجاز به انجام آن‌ها نیستند منع شوند. حتی اگر یک کارمند صلاحیت اضافه کردن فروشنده جدید یا تغییر اطلاعات پرداخت را داشته باشد، به عنوان مثال، حسابدار یا مدیر فروش، باید ابتدا برای انجام این کارها تائید بگیرد و شما نیز به عنوان مدیر در جریان همه این تغییرات قرار بگیرید. همچنین می‌توان از فناوری نرم افزار حسابداری برای خودکار کردن نقل و انتقالات صندوق‌های الکترونیکی استفاده کنید که خطرات استفاده از چک را از بین می‌برد. علاوه بر بهبود کنترل‌های داخلی، یک سیستم حسابداری می‌تواند به شما در پیروی از مقررات، قوانین و عملکردهای خاص در سررسید مالیاتی کمک کند. شما دیگر نیازی نیست که نگران اشتباه در محاسباتی باشید که منجر به پیگرد قانونی شما شود. بلکه همه محاسبات به طور دقیق و با کمترین خطا انجام می‌شود.

 

نتیجه گیری

یک نرم افزار حسابداری می‌تواند تا حد زیادی شما را از جرایم مالیاتی به دور نگه دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که حتی بهترین محصولات نرم افزاری دارای باگ‌ها و نقاط ضعفی هستند که یک کلاهبردار حرفه‌ای می‌تواند از آن‌ها سوء استفاده کند؛ بنابراین، علاوه بر استفاده از یک سیستم حسابداری قابل اعتماد، باید اقدامات پیشگیرانه خاصی مانند نصب یک سیستم دوربین مدار بسته یا فناوری احراز هویت (به عنوان مثال اثر انگشت یا نرم افزار تشخیص شبکیه چشم) نیز استفاده کنید.

علاوه بر این، مدیریت ریسک باید در طول محاسبات مالی به عنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شود. تجزیه و تحلیل خطرات مشاغل و برنامه ریزی برای رفع و حل آن خطرات، نه تنها از صدمات سهوی و عمدی جلوگیری می‌کند، بلکه به حفظ مستندات مدیریتی و رعایت مقررات نیز کمک شایانی می‌کند. کار دیگری که شما باید انجام دهید این است که کارمندان خود را مسئول قانونمند نگه داشتن سازمان خود کنید. با تلفیق فناوری پیشرفته نرم افزار حسابداری با حرفه‌ای بودن کارکنان و سیاست‌های مناسب، شما یک سیستم کنترل قوی ایجاد خواهید کرد که به شما در تشخیص از بین بردن و جلوگیری از فعالیت‌های کلاهبرداری کاربر نه فقط در زمان پر کردن سررسید مالیاتی، بلکه در همه سطوح کمک می‌کند.

 

منبع: https://holoo.co.ir/can-accounting-software-help-you-with-tax-and-audit-crimes/
چه تکنیک هایی می‌تواند به فروش بیشتر ما کمک کند؟
نوشته شده در چهار شنبه 1 بهمن 1399
بازدید : 1
نویسنده : rahman sadeghi

چه تکنیک هایی می‌تواند به فروش بیشتر ما کمک کند؟
 

تکنیک های متنوعی برای فروش و افزایش سود وجود دارند که توسط فروشندگان هوشمند و با تجربه، استفاده می‌شوند. همانطور که هر فروشنده‌ای می‌داند، فروش یک هنر است که با کسب تجربه و آزمون و خطا به دست می‌آید. هنر فروش قرار است شما را از مرز بیگانگی با مشتری، به سمت ایجاد حس راحتی با مشتریان ببرد.
برای رسیدن به چنین جایگاهی، شما نیاز به زمان و تمرین خواهید داشت. استفاده از تکنیک های مؤثر و تمرین آن‌ها، می‌تواند بخش بزرگی از یادگیری نحوه افزایش فروش باشد. در این مقاله، مهم‌ترین تکنیک های فروش که همگی آزمایش شده و جواب خود را پس داده‌اند، معرفی می‌کنیم. اما پیش از آن اجازه بدهید که تعریف دقیقی از تکنیک‌های فروش را مطرح کنیم.

 

تکنیک فروش چیست؟

تکنیک فروش یک روش برای فروش توسط یک فرد یا تیم فروشنده است که به افزایش درآمد و فروش مؤثرتر منجر می‌شود. این تکنیک ها معمولاً بر اساس تجربیات گذشته و از طریق آزمایش و خطا به دست می‌آیند. یک تکنیک فروش، می‌تواند برای هر نوع فروشی از خدمات یا کالاها مناسب باشد و البته نمی‌توان تمام فرآیند فروش را به این تکنیک ها نسبت داد.
بلکه بهتر است این‌گونه بگوییم که تکنیک‌های فروش، به شما کمک می‌کنند که قدم‌های مشخصی را در جهت افزایش فروش خود بردارید، اما میزان موفقیت در این امر به مهارت، تمرکز و ارتباطات شما نیز بستگی دارد.

در ادامه به چند تکنیک مهم و کاربردی برای افزایش سود و فروش اشاره می‌کنیم.

 

بازار خود را درک کنید

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های فروش این است که بدانید به چه کسی می‌فروشید. دانستن نام شرکت، آدرس آن و محصولات آن، برای شما کافی نیست. شما باید مشتریان خود را بشناسید، چالش‌های آن‌ها و چیزهایی که می‌تواند زندگی آن‌ها را راحت‌تر کند، مورد توجه قرار دهید.
همچنین باید بدانید که به غیر از شما، چه کسانی دیگری در آن بیرون در حال رقابت با شما هستند؟ میزان رقابت چقدر است و برای پیشی گرفتن از آن‌ها به چه راه‌حل‌هایی نیاز دارید؟ این تکنیک باید نهایتاً به پیدا کردن راه‌حل‌های خلاقانه‌ای بینجامد که شما را از رقبایتان متمایز کند.

 

مشتری خود را به یک قهرمان بدل کنید

تحقیقات نشان می‌دهند که داستان‌ها می‌توانند اثرات قدرتمندی بر تغییر رفتار داشته باشند. منظور از داستان، تعریف قصه نیست، بلکه منظور این است که برای مشتری خود، یک سفر خرید خلق کنید. سفر خرید شما البته دارای یک قهرمان است و این قهرمان مشتری است.
شما تنها نقش یک مربی را ایفا می‌کنید. به عنوان مربی در این سفر، باید بتوانید به قهرمان نشان دهید که مشکلاتی که با آن‌ها روبرو است را درک می‌کنید. سپس با خردمندی، بینش جدیدی به او ببخشید و نشان دهید که چطور محصولات شما می‌توانند مشکل او را حل کنند.
به این ترتیب، قهرمان داستان را به سمت انجام یک واکنش سوق می‌دهید. قهرمان شما با اعتماد به نفسی که پیدا کرده است، تمایل پیدا می‌کند که از راهبردهای شما استفاده کند. در نهایت، داستان شما باید به گونه‌ای پایان بپذیرد، که مشتری قهرمان اصلی باشد، نه شما. هر چند بسیاری از فروشندگان، با تأکید بر خود، تلاش می‌کنند نشان دهند که آن‌ها حلال اکثر مشکلات هستند، در حالی که باید به نحوی به مشتری برخورد کنید که حس کند او کسی است که با انتخاب محصولات شما، به مشکلاتش پایان داده است. در این صورت نه تنها فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد، بلکه مشتریان وفادار بیشتری را نیز خواهید داشت.

 

صبح زود یا بعد از ظهر تماس بگیرید

اگر زمانی که با مشتری تماس می‌گیرید، مناسب باشد، احتمال اینکه با پاسخ مثبت روبرو شوید، بیشتر است. این زمان بسته به نوع شغل و سبک زندگی مشتریان شما می‌تواند متفاوت باشد، اما تحقیقات نشان می‌دهد که بهترین زمان برای تماس معمولاً بین 8 تا 9 صبح و ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر است. چرا که معمولاً افراد در اول صبح یا پایان روز کاری، حال و هوای بهتری دارند و مذاکره با آن‌ها بهتر پیش می‌رود.

 

کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش بدهید

یکی از دلایلی که بیشتر ما نسبت به خرید از فروشندگان و بازاریاب‌ها محتاطانه عمل می‌کنیم، این است که این افراد معمولا فشار زیادی روی ما ایجاد می‌کنند. هرچند این روش گاهی می‌تواند منجر به افزایش فروش شود، اما نمی‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین تکنیک های فروش دانست. در عوض، بهتر است به جای آن که مداوم صحبت کنید، کمی به مشتری گوش بدهید.
گوش دادن به سؤالات، تردیدها و نگرانی‌های مشتری، می‌تواند به شما کمک کند که تعامل بهتری با وی داشته باشید و مشتری نیز در پایان گفتگو بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد. نیازی به یادآوری نیست که افزایش اعتماد، به افزایش سود منجر خواهد شد.

 

از نیازها و راه‌حل‌ها صحبت کنید

مردم دلایل عملی را دوست دارند که به آن‌ها می‌گویند چرا باید پول خود را صرف خدمات یا کالاهایی بکنند که نمی‌شناسند. اگر شما یک راه‌حل مناسب ارائه دهید، به احتمال زیاد آن‌ها به شما گوش فرا می‌دهند.
این کار از طریق گوش دادن به مشتری حاصل می‌شود. هر چه بیشتر با نگرانی‌ها و دغدغه‌های مشتریان خود آشنا باشید، می‌توانید بفهمید که کدام ویژگی‌های محصول برای آن‌ها ارزشمندتر است و آن‌ها از آن سود بیشتری می‌برند. این کار باعث می‌شود که مشتری‌ها متوجه شوند که چرا در عمل این محصول می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد.

 

از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

هزاران و میلیون‌ها مشتری بالقوه در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با شما آشنا شوند. اگر برای افزایش سود و فروش خود از شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنید، دامنه مشتریان خود را محدود می‌کنید. رسانه‌های اجتماعی و فروش آنلاین، یکی از تکنیک های فروش مدرن هستند که باید تجارت خود را با آن‌ها وفق دهید.

رقابت در صنعت فروش بسیار بالا است و شما برای رسیدن به موفقیت، باید از هر فرصتی استفاده کنید. خبر خوب این است که هنوز هم بسیاری از فروشندگان برای افزایش فروش خود از تکنیک های فروش قدیمی و منسوخ شده استفاده می‌کنند که در بیشتر مواقع، جواب نمی‌دهد.
تکنیک هایی که در این مقاله معرفی کردیم، تکنیک های عملی هستند که می‌توانند به شما در افزایش فروش کمک کنند. بنابراین زمان بعدی که می‌خواهید با یک مشتری مذاکره کنید، سعی کنید این تکنیک ها را امتحان کنید تا تأثیرات مثبت آن‌ها را در عمل درک نمایید.

 

 

منبع: http